V Količíně a Rymicích měli jižní Moravu na dosah

Zdroj: web Holešova

místní televize Holešov:

www.holesovtv.cz/sport/65-podzimni-radosti-tradicni-i-neobvykle

Vinařská obec Mutěnice, kam pravidelně vyráží tisíce lidí na burčákový pochod, letos oficiální akci zrušila. Obce Količín a Rymice, jejichž obyvatelé jsou pravidelnými návštěvníky Putování slováckými vinohrady, se však o tuto událost nechtěly nechat ochudit, a tak si „Mutěnice“ nechali dopravit přímo sem k nám.

V sobotu 9. října se tak ve sportovním areálu Količín sešly stovky lidí, vybavených typickými skleničkami, aby se společně vydali na asi tříkilometrový pochod do sousední vesnice. Cestou je čekalo hned několik burčákových zastavení. Občerstvit se účastníci mohli také čajem, různými sýry, klobáskami, škvarky, chlebem nebo jiným pečivem. Nechyběl ani orloj, který bývá součástí pochodů také přímo na Slovácku, ovšem v Količíně jej pojali tak nějak „po svém“.

Cílem pochodu bylo Bistro v Rymicích, kde pokračovalo bujaré veselí spolu s hudební produkcí a skvělou náladou. Pořadatelé měli připraveno na 500 litrů burčáku… zda bylo toto množství dostačující, jsme už ale nezjistili :-)

Účastníci si originální nápad pochvalovali, a tak, kdo ví, třeba právě vznikla zbrusu nová tradice.